Finał‚ Enduro Me

23 listopada 2011

Enduro to zabawa z szybkością, grawitacją i wymagającym terenem. Jazda w deszczu, upale i zimnie, byle w pięknych i ciekawych miejscach. Właśnie to jest kwintesencją kolarstwa górskiego i to znajdziecie w „Enduro Me” – filmie, który opowiada o najciekawszych miejscach do uprawianiaВ  MTB w Polsce.

Wybierając plenery do „Enduro Me” staraliśmy się pokazać takie, które mają unikalny charakter, są na swój sposób malownicze i po prostu dają radość z jazdy.

Szczególnie dobrze wspominamy okolice Dukli w Beskidzie Niskim. Tutejsze góry są niepozorne, ale wystarczy spróbować poznać je bliżej żeby przekonać się, jak wiele mają do zaoferowania i jak różnorodne są tutejsze ścieżki. Wiele z nich to gliniaste, gładkie singletracki, na których można rozwijać niebotyczne prędkości i skakać z naturalnych muld.

Dukla (1)

Dukla (2)

Dukla (3)

Dukla (4)

Beskid Wyspowy prowokuje trudnymi ścieżkami. Kamienistymi i bardzo stromymi, których płynne przejechanie jest niemałym wyzwaniem. O relaks też tu można zadbać serwując sobie kojące widoki na Tatry i szereg beskidzkich pasm.

Beskid Wyspowy (1)

Beskid Wyspowy (2)

Beskid Wyspowy (3)

Beskid Wyspowy (4)

Z kolei Zawoja przywitała nas różnorodnością. Ta najrozleglejsza wieś w Polsce, rozpięta pomiędzy Pasmem Policy, a Pasmem Jałowieckim, oferuje każdy rodzaj nawierzchni na swoich ścieżkach. Są gliniaste fragmenty, ale też karkołomne zjazdy usiane kamieniami i poprzecinane progami skalnymi.

Zawoja (1)

Zawoja (2)

Zawoja (3)

Zawoja (4)

Ostatnie odwiedzone przez nas miejsce to Śnieżnik w Sudetach. To góra inna niż wcześniej przez nas poznane. Rozległa, o płaskim wierzchołku, ale ze stokami kołaczącymi się w głębokich dolinach. Ścieżki usiane są tu głazami, a w wielu miejscach oplata je dodatkowo pajęczyna świerkowych korzeni.

SnieЕјnik (1)

SnieЕјnik (2)

SnieЕјnik (3)

SnieЕјnik (4)

Każde miejsce dało nam inny rodzaj doznań, karmiło nas innymi krajobrazami. Radość z jazdy i poznawanie nowych miejsc to to co najlepsze w kolarstwie górskim.

Podziel się wpisem:
 • Facebook

4 komentarze do wpisu “Finał‚ Enduro Me”

 1. Michał napisał(a):

  Noo chłopaki, film SUPER !!!
  Bardzo szkoda że taki krótki, jakby dodać jeszcze przejazdy o których wspomina pod koniec filmu Tomek to może chociaż do pół godzinki by się dociągnęło, chyba że nie wykluczacie nakręcenia kolejnego filmu 😉 ?
  W każdym razie GRATULACJE !
  Pozdrawiam rowerowo i mam nadzieje do zobaczenia na ścieżce/szlaku
  Michał z Krk


 2. Marcin napisał(a):

  Jestem pod głebokim wrażeniem jakości produkcji, dotychczas oglądaliśmy światowe filmy tego typu a tutaj prosze można w beskidzie niskim? Można!

  Wierze że będzie rozwój bo Wasz film uzyskał wczoraj główną ramówkę w piątkowy wieczór, aż miło się oglądało na dużym ekranie!

  Dziękuje Wam za miły czas dla oka, za to że udało się proszę o więcej 🙂

  Miłego!


 3. Tomek napisał(a):

  Cieszymy się, że się film podobał. Możecie być pewni, że kolejna nasza produkcja będzie lepsza 😀


 4. Michał napisał(a):

  Panowie… czapka ( albo jak kto woli kask) z głowy. Świetna robota, doskonałe ujęcia, bardzo dobra jakość, jedynie ta muza..:(. Miło ogląda się znane widoki.
  Jak będziecie się wybierać następnym razem w okolice Masywu Śnieżnika, a macie ochotę na przewodnika z Międzygórza………. jestem do usług. Rower i serce mam enduro, a pokaże Wam – jak to mawia mój kumpel od enduro- sól tej ziemi.